Category: 
Sort by: 

Melton, Tim Principal
Couch, Amon Superintendent
Connell, Loren Director of Instruction
Abbott, Mike HS/MS Dean
Mahan, Joanna Elementary Dean
Jones, Aimee MS/HS Guidance Counselor
Lawson, Gina Elem Guidance Counselor
Robinson, Patrick Director of Pupil Personnel
Higginbotham, David Chief Financial Officer
Mosley, Steve District Technology Coordinator / Chief Information Officer
Lowrie, Tammy Media Center Specialist
Hale, Dana Special Education Director
Prewitt, Jason Transportion & Maintenance Director

Adkins, Chasity ELM Special Education (MFD)
Baker, Suzanne Preschool
Berta, Dirk ELM Special Education
Boles, Tacy ELM Special Education
Callahan, Beth HS Business / Spanish / Senior Sponsor
Chumley, Jennifer First Grade
Clouse, Erin MS Language Arts
Conn, William Sixth Grade
Connell, Paula HS/MS Family and Consumer Science
Couch, Amon Superintendent
Creekmore, Michelle First Grade
Crider, Angela ELM Teacher
Crider, Randy First Grade / HS Girls Basketball Coach
Croley, Misty ELM Special Education
Doan, Penny Preschool
Elliot, Susan HS Science
Ellis, Andrea HS Math
Fields, Karen MS / HS Art
Hall, Diana MS Language Arts
Harrington, Bernie HS Language Arts
Harris, John Physical Education
Harrison, Leah Second Grade
Hatcher, Vaughn HS Special Education
Henderlight, Holly First Grade Teacher
Herron, Jerry ELM Special Education / HC Football
Herron, Sandra ELM Special Education
Higginbotham, Lora ELM Teacher
Hopkins, Bryan HS Baseball
Jackson, Maggie Kindergarten
Jones, Matt APEX Teacher
Lawless, Stacie 6th Grade Math
Lowe, Rebecca 4th Grade Reading
Mack, Brooke Preschool
Mack, Joy HS Social Studies
Martin, Jared MS Science / MS Softball (HC)
Mattingly, Todd HS Social Studies / Asst. Football Coach
Maxey, Mike
Moses, Steven HS Special Education
Mountjoy, John HS Social Studies / Science
Patrick, Josh 4th Grade Math/Science Teacher
Pettit, Stephanie Preshool
Pollitt, Stephanie HS Language Arts
Powers, Jessica Kindergarten
Reed, Sherry Third Grade Science and Social Studies
Shannon, Zachary Band Director
Shelton, Candy Speech Pathologist
Shelton, Della Third Grade
Siler, Jenniefer MS Math
Smith, Charlotte Third Grade
Steely, John HS / MS Math and Science
Steely, Paige ELM Special Education
Stewart, Kristy HS Science
Stuckwisch, Samantha ELM Teacher
Sulfridge, Jessica Fifth Grade
Thompson, Tammy MS Teacher
Williams, Joy HS English
Williams, Justin HS Mathematics
Woods, Theresa Fifth Grade

Ballew, Jessica Custodian
Breedlove, Michelle Kindergarten Aide
Bryant, Angela Kindergarten Aide
Creekmore, Kristy Bridges
Eddy, Betty Title1 / Special Ed. Secretary
Haynes, Connie Special Education Aide
Haynes, Novella Special Education Aide
Lewis, Annetta Tax Office/ Finance Secretary
Mayne, Diana Cafeteria Manager
Norris, Shawna Main Office Asst.
Pettit, Connie Superintendent Secretary
Stephens, Tammy Family Resource Center Director
Stephens, Tom School Maintenance Department
Teague, Laura Preschool Aide
Tomblinson, Pam Principal Secretary
Walker, Renee Infinite Campus Admin / Attendance Clerk
Wright, Vicky HS / MS Gudance Secretary

Bird, Tammi PTO
Morgan, Christy PTO